ARES
Inspirowana surowością industrialnych przestrzeni struktura Ares to idealna esencja współczesnej architektury oraz trendu w projektowaniu wnętrz przy wykorzystaniu ascetycznych materiałów jak np. beton. Szorstkość, którą czujemy dotykając powierzchni płyty, zostaje uwypuklona przez światło, które współgra z surowością płyty dając zaskakujące efekty wizualne.
SHERWOOD
Płyta 3D w strukturze Sherwood, to imitacja drewna dębu tak doskonała, że nie do odróżnienia dla laika. Włoscy specjaliści biorąc w swoim laboratorium badawczym za punkt odniesienia dąb wraz z jego silną “osobowością”, uzyskali strukturę, której stylistyka pozwala naturze przemówić we wnętrzach zdecydowanym i jednoznacznym językiem. Dzięki swej dominującej fakturze i kolorystyce Sherwood znajdzie swoje miejsce zarówno w klasycznych jak i współczesnych wnętrzach.
YOSEMITE
Struktura płyty Yosemite dosłownie schwyciła język natury i umożliwia jego zrozumienie. Refleksy świetlne podkreślają dynamiczne cechy materiału, a naturalny wygląd słojów drewna oddziałuje na zmysły dotyku i wzroku. Yosemite to struktura imitująca delikatnie spęczniałe drewno sosny szkockiej. Jest ona w pełni zsynchronizowana z kolorem, a dzięki specjalnej technice zastosowanej podczas produkcji, powierzchnia płyty wydaje się płynna i wypolerowana, przy zachowaniu nowego, charakterystycznego efektu 3D.
PENELOPE
“Materiałowa” struktura płyty Penelope idealnie pasuje do nowoczesnych wnętrz. Projektanci zadbali o najdrobniejsze szczegóły, aby uzyskać perfekcyjną harmonię pomiędzy głęboką strukturą powierzchni a umieszczonym na niej wzorem. Przyjemność, jaką daje obcowanie z tym materiałem, uwydatniono dzięki wykorzystaniu zaawansowanych technologii. Unikalna metoda produkcji powoduje, że płyta jest nie tylko wysoce estetyczna, ale także niezwykle praktyczna i wytrzymała.
SPIGATO
Wzór dla “materiałowej” struktury Spigato został zaczerpnięty ze świata mody i przedstawia klasyczny tweedowy motyw, gdzie przeciwstawione sobie jasne i ciemne wzorki są „utkane” w tzw. jodełkę. Materiał i ręczną robotę krawca można dosłownie poczuć, a faktura nadaje powierzchni unikalny wygląd. Kod wizualny płyty Spigato daje nowe życie klasycznym trendom wzorniczym, a użytkownikowi – dzięki wykorzystanym technologiom produkcji – wielce funkcjonalny i innowacyjny materiał.
MOSAICO
Przenieśmy się na chwilę do słonecznej Italii. Butik, ekskluzywne zakupy, luksus bijący z każdej ze sklepowych witryn i niespieszny spacer z lodami po placu, w którego centrum stoi Katedra Narodzin św. Marii. Pierwszy z kobiecych atrybutów, jaki przychodzi do głowy, kiedy myślimy o wizycie w Mediolanie, to skórzana torebka z bardzo charakterystycznym plecionym wzorem. Projektanci włoskiej fabryki płyt meblowych z powodzeniem na nowo odkrywają dla świata materiałów meblarskich klasyczne trendy i wzory znane ze świata mody. To właśnie ów wzór – sznur kwadratów – tak charakterystyczny dla klasycznych skórzanych torebek stał się inspiracją do stworzenia struktury powierzchni widocznej na płycie meblowej Mosaico.
PEMBROKE
Wzór płyty Pembroke to wynik nieustających poszukiwań inspiracji w naturze. Powierzchnię, która jest wariacją nt. postarzanego dębu, zaprojektowano w taki sposób, by przez liczne detale charakterystyczne naturze – słoje czy sęki – była dla odbiorcy jeszcze bardziej intrygująca. Struktura jest zsynchronizowana z rysunkiem drewna, a za sprawą opatentowanej technologii produkcji, dostarcza wielowymiarowych doznań wynikających z interakcji pomiędzy światłem a płytą.
SABLE
Szczotkowanie drewna to proces umożliwiający podkreślenie naturalnego rysunku drewna, w tym jego słojów. Projektanci pracujący nad nowymi strukturami płyt meblowych celebrują ów temat. Kochają również odkrywać na nowo naturę i wtłaczać ją w nieco współczesne ramy. Stąd płyta meblowa Sable, na której powierzchni w bardzo subtelny sposób oddano żłobienia i nieregularne rysy. Dzięki temu „szczotkowana” struktura płyty meblowej Sable zbliża się do naturalnego drewna uwodząc zmysły odbiorcy.